leady
10 top IT certifikací pro rozvoj vaší kariéry

10 top IT certifikací pro rozvoj vaší kariéry

24.04.2024
3 min.
Reading Time: 3 minutesReading Time: 3 minutesReading Time: 3 minutesReading Time: 3 minutesReading Time: 3 minutes

Svět IT se vyvíjí raketovou rychlostí a bez neustálého vzdělávání můžeme snadno zůstat pozadu. Nové dovednosti a kvalifikace jsou nezbytným pomocníkem pro to, abychom zvládli mít přehled o aktuálních technologiích a udržet si náskok před konkurencí. To platí obzvlášť pro IT specialisty na volné noze, kteří se potřebují neustále prezentovat jako vhodní kandidáti pro nové a zajímavé projekty. Jaký je váš přístup? Rozšiřujete své profesní horizonty prostřednictvím kurzů, nebo se vzděláváte samostatně? Projděte si seznam top globálních certifikací, které doporučuje prestižní server Upwork a které mohou posílit vaši pozici v očích potenciálních klientů.  

Google Certified Professional Cloud Architect 

Obsah: Hodnotí vaši schopnost navrhovat, vyvíjet, spravovat a zabezpečovat architektury cloudových řešení vytvořené na platformě Google Cloud. 

Úroveň: pokročilí 

Cena: 200 dolarů. Doporučuje se více než 3 roky praxe v oboru, včetně více než 1 roku navrhování a správy řešení pomocí GCP. 

Certified Information Security Manager (CISM) 

Obsah: Prověřuje schopnost řídit informační bezpečnost, programy, incidenty a rizika.  

Úroveň: pokročilí 

Cena: 575 dolarů. CISM obnáší poměrně náročný proces žádosti a vyžaduje relevantní praxi na plný úvazek v době certifikace. 

Certified Scrum Master (CSM) 

Obsah: Zkouška ověřuje znalosti v metodologii Scrum – agilní metodě vývoje složitých projektů. 

Úroveň: začátečníci 

Cena: 250–1900 dolarů v závislosti na tom, kde absolvujete scrum kurz. 

Certified Information Systems Auditor (CISA) 

Obsah: Je certifikací na úrovni od začátečníků po středně pokročilé v oblasti IT, která se zabývá auditem, správou, řízením, vývojem, implementací a ochranou informačních systémů a provozu. 

Úroveň: mírně pokročilí 

Cena: 575–760 dolarů. Kandidát na CISA musí mít alespoň pět let profesionálních zkušeností v oblasti auditu, kontroly nebo zabezpečení informačních systémů v průběhu posledních 10 let před podáním žádosti o certifikaci. 

Information Technology Infrastructure Library (ITIL) 

Obsah: Je oficiální certifikací pro rozšířený program pro správu IT. Certifikuje začátečníky i profesionály ve znalostech v oblastech DevOps, Agile a Lean IT. 

Úroveň: začátečníci 

Cena: 580 dolarů 

ISACA Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC) 

Obsah: Je určena pro IT profesionály specializující se na management rizik v IT a kontrolu informačních systémů. 

Úroveň: pokročilí 

Cena: 575 dolarů. CRISC obnáší náročný proces žádosti a vyžaduje relevantní praxi na plný úvazek v době certifikace. 

Microsoft Certified: Azure Fundamentals 

Obsah: Pokrývá základní znalosti o cloudových technologiích a službách Microsoft Azure.  

Úroveň: začátečníci 

Cena: 99 dolarů 

Google Cloud – Cloud Digital Leader 

Obsah: Zaměřuje se na základní produkty a služby Google Cloud. Zabývá se základy cloudového výpočtu a používáním cloudových řešení pro podporu firmy. 

Úroveň: pokročilí 

Cena: 99 dolarů 

Certified Ethical Hacker 

Obsah: Je určena pro profesionály v oblasti informační bezpečnosti, kteří se chtějí věnovat praxi jako white-hat hackeři. Zkouška ověřuje schopnost provádět penetrační testy a další techniky testování bezpečnosti. 

Úroveň: začátečníci 

Cena: 99 dolarů 

Oracle Database Administrator 

Obsah: Ověřuje schopnost konfigurovat a spravovat databáze Oracle. Zaměřuje se na programování v SQL, správu databází a správu sítí. 

Úroveň: pokročilí 

Cena: 235 dolarů 

Zajímají vás další užitečné IT certifikace? V článku na Upwork jich najdete celkem 30. V TITANS se každý den setkáváme s tím, jak klienti oceňují IT specialisty ochotné neustále se vzdělávat a zlepšovat, držet se ve svém oboru na špičce. Při výběrových řízeních často může rozhodnout i detail. IT certifikace vám umožní prokázat kompetence v konkrétních technologiích nebo IT rolích a odlišit se od konkurence. 
Hledáte nový projekt, ve kterém uplatníte to nejlepší, co umíte, a posunete se dál? Vyberte si z našich aktuálních příležitostí na IČO i HPP nebo se přihlaste k odběru informací o čerstvých příležitostech. 

32 192

Titánů, kteří se
k nám přidali

672

Klientů, kteří se
k nám přidali

444 346

Úspěšně dodaných
man-days